PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=533621}

Purpurowe morze

Viola di mare
6,3 277
ocen
6,3 10 1 277
Purpurowe morze
powrót do forum filmu Purpurowe morze

Chętnie przeczytałabym książkę "Minchia di Re" Giacomo Pilata, bo temat był bardzo dobry na świetny dramat, ale coś w tym filmie dla mnie nie zagrało, tak jak powinno. Może tempo filmu i przemiany były za szybkie, a historia za bardzo okrojona, albo wyssana z palca? Nie wiem...Jeśli była ona oparta na faktach, to tym bardziej wydała mi się źle przedstawiona, wręcz momentami wydała się śmieszna, groteskowa (robienie głupców z księdza, Boga, mieszkańców, przyjaciela). I niestety gra głównych bohaterek nie była dla mnie dość przekonująca i dobra.
Ogólnie, temat świetny, bo nietuzinkowy, wykonanie - poniżej oczekiwań i na granicy groteski. Na plus zaliczyłabym, bardzo ładne zdjęcia prowincji południowej Italii.

ocenił(a) film na 7
karen_

Krajobrazy przepiekne. Aktorki śliczne. Temat hmn... scenarzystę troszke ponioslo z tą nagla zmianą płci... Zgadzam sie z Karen, zrobili głupców z calego miasteczka, co nie wypadlo najlepiej.
Jednakze poza tym film oglądalam z zaciekawieniem. Nie mogłam jedynie znieść momentów, gdy PATRONE (ojciec) byl na pierwszym planie, same wulgaryzmy nasuwały mi się na usta...
Ech... Italia jest przepiękna.....

karen_

na faktach. wykonanie takie sobie, a pomysł faktycznie jak z życia wzięty. gadacie, że zrobili głupców z całego miasteczka, a to nie było tak - ludzie czuli się jak głupcy, nikt z nich tego nie robił, sami się tak zrobili. w każdej innej wiosce ktoś by rozłupał jeden j i drugiej czaszkę po kryjomu i tyle by było fanaberii - podejrzewam, że w tamtych czasach tak właśnie kończyły się podobne historie.

a tu się wszyscy znali i traktowali mega-sąsiedzko. jakoś nie mieli pojęcia jak się podziać w tej sytuacji, więc dziali się wg przedstawionych im reguł

a ogólnie film bylejaki. dobra treść - schrzaniona forma. polecam w podobnej klimie film (nie pamiętam tytułu ani namiarów) - western, o pannie co by się schować przed ludźmi którzy jej poszukują, zamienia się w faceta, robi sobie dłuuuugą bliznę na twarzy i chowa w miasteczku gdzieś na północy. Co prawda bez motywów woman-to-woman ale o wiele lepszy niż te włoskie pseudo-fakty.

pozdrawiam i z góry dziękuję jeśli ktoś mi przypomni tytuł tego westernu

stuff123

Stuffikowa, też lubię "Balladę o małym Jo" :)

ocenił(a) film na 8
stuff123

"w każdej innej wiosce ktoś by rozłupał jeden j i drugiej czaszkę po kryjomu i tyle by było fanaberii" :D uwielbiam stuffikowy język :P ale tak już poważniej... dziś obejrzę ten film i się przekonam kto z kogo zrobił głupców, sami, czy może wogóle nie miało to miejsca :D (żart) gdzie się nie ruszę na jakiś profil filmu branżowego... tam karen, mam pytanie czy jest jakiś film którego jeszcze nie oglądałaś? :)

ocenił(a) film na 8
Lara_Perkins

Hehe to już po ptokach :P chyba się trochę pośpieszyłam z moimi nieobliczalnymi chęciami :D gdyż ekhu, ekhu nie mogę tego filmu nidzie znaleść na RS :D LOL! (jakby ktoś miał namiar to prześlijcie info na priv). Dzięki z góry wielkie

stuff123

Mnie film rozbawił...Fajnie po nim obejrzeć sobie ,,Nie czas na łzy'' z Hilary Swank. Co do ,,Ballada o małym Jo'' to często ten film był puszczany na Ale kino. Ale mnie on nudził chyba dlatego ,że western.

F_A_N_T_A_Z_J_A

Ja sięgnęłam jeszcze głębiej, obejrzałam "Virginę" (w wielkim uproszczeniu jest to film o pewnej tradycji w kulturze ludności z basenu Morza Śródziemnomorskiego, w której bycie kolejną dziewczynką w rodzinie doprowadza do przymusu psychicznej i fizycznej zmiany płci). Film jest tak bardzo inny od "Viola Di Mare", tak bardzo nieprawdopodobnie prawdziwy i przejmujący. To dramat w całkowicie niegroteskowym wydaniu.
http://www.filmweb.pl/film/Virgina-1991-132452

P.S. Uwielbiam westerny, ale głównie Sergio Leone. Tym nie mniej "Ballado o małym Jo" przypadła mi do gustu, "Muły siostry Sary" jeszcze bardziej :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones