PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=798}

Świat to za mało

The World Is Not Enough
7,0 55 188
ocen
7,0 10 1 55188
6,0 7
ocen krytyków
Świat to za mało
powrót do forum filmu Świat to za mało

Bardzo dobry

ocenił(a) film na 8

Po kiepskim "Tomorrow Never Dies" Bond z udziałem Pierca Brosnana wróciłw naprawdę bardzo dobrym stylu. Mamy ciekawą fabułę, piękną kobietę (Sophie Marceau jest dla mnie najlepszym kobiecym przeciwnikiem 007) oraz mrocznego terrorystę Renarda (przypominał mi Zorina z "A View To A Kill) Największy minus filmu to głupawa Dr Święta lub Gwiazdka (tutaj z imieniem też dali plamę) Ale tak to naprawdę film bardzo dobrze się ogląda. Szkoda że po tym znów wrócili do efekciarstwa w postaci "Die Another Day" ale to już zupełnie inna historia.

8/10 (dałbym 9 gdyby nie wcześniej wspomniana postać Dr. Christman Jones xD)

użytkownik usunięty
Jack_Napier

Podpisuję się rękami, nogami i nosem. Nie przepadam za brosnanową wersją 007, ale to właśnie jeden z moich ulubionych odcinków, głównie ze względu na niesamowitą postać graną przez Sophie oraz wszystkie zapętlenia związane z nią, Renardem, porwaniem etc. Świetnie skrojony scenariusz, w porównaniu z poprzednim i następnym odcinkiem w ogóle nie schematyczny, zaskakujący - miodzio! No i rzeczywiście, postać pani doktor Jones niezbyt im się udała. Imię Christmas miało zapewne nawiązywać do tradycji flemingowskich imion znaczących (Pussy, Plenty, itp), więc się go nie czepiam. Sama postać jest jednak beznadziejnie sztampowa, co wyłazi wyjątkowo ostro zwłaszcza na tle Elektry. Poza tym, mimo że nawet lubię Denise Richards, trudno mi uwierzyć, żeby pani Jones była fizykiem jądrowym - wygląda raczej jak przesłodzona kelnereczka w barze przebrana za Larę Croft. Aktorka o takiej urodzie pasowałaby bardziej do roli w jakiejś ozdobnej dziewczyny z kasyna a nie do naukowca. Przypomnijcie sobie choćby Lois Chiles - miała podobną rolę i też była bardzo atrakcyjną kobietą, ale jednak wypadła o niebo lepiej.

użytkownik usunięty

Potwierdzam wypowiedzi moich poprzedników. Chociaż uważam że Brosnanowski Bond jest dobry. Natomiast Tommorow Never Dies nie, i Świat to za mało jest bardzo, bardzo dobrym filmem - takie coś jest najlepsze; Pierdziachnąć dobry sequel (The World Is Not Enough) złego filmu (Tommorow Never Dies).

ocenił(a) film na 10
Jack_Napier

Dla mnie też świetny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones